Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Forum na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu WWW. Chcę aby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś takim jak ten serwis internetowy. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Właściwe pomysły oraz ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w miejscu pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i należytej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc właściwie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://straz-wschowa.pl/2022/08/24/sala-szkoleniowa-wynajem-krakow-na-co-zwrocic-uwage-oraz-jakie-sa-skladki-za-tego-rodzaju-forme/ - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do paru agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował większych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmawiamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości