Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Forum na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na dość mało konkurencyjne słowa kluczowe wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak jest i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy duży producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest pozycjonowanie swojej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: tanie strony internetowe lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do właściwej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego rodzaju serwisach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Rozmawiamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości