Niedroga obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia

Forum na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Niedroga obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia

Postautor: mariusznowak » 06 gru 2017, 11:09

Wielu z was nie wie co oznacza termin obróbka CNC? Praktycznie każdy z nas posiada w domu rzeczy, które przeszły obróbkę CNC. Ale nie zdaje sobie z tego sprawy. Obróbka CNC to proces, który polega na przetworzeniu surowego materiału do zadanych przez nas kształtów. Przeważnie są to wszelkiego rodzaju płyty meblowe, które są wykorzystywane do wyrobu mebli.

No dobrze mamy już blade pojęcie co oznacza obróbka CNC w teorii. Natomiast większość z nas ma ochotę się przekonać jak wygląda cały przebieg obróbki CNC od A do Z. Cały proces obróbki CNC jest świetnie opisany w artykule który nosi tytuł Warszawa - obróbka CNC - to właśnie ten artykuł da nam możliwość opisania całego przebiegu obróbki CNC od początku do końca. Obróbka CNC rozpoczyna się od przygotowania komputerowych projektów. Projekty te zawierają finalne kształty elementów, z których będą zbudowane zabudowy meblowe. Po przygotowaniu projektów przychodzi czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do maszyny są wkładane płyty meblowe, które zostaną przycięte do zadanych rozmiarów i kształtów. Wycięcie zaokrąglonego boku nie jest problemem. Wszystkimi etapami obróbki CNC steruje komputer. Dzięki temu gotowe elementy posiadają bardzo dużą precyzją wykonania. Zakres błędu jest minimalny i praktycznie niezauważalny dla naszego oka.

Następnie tak obrobione płyty MDF są wykończane. Widoczne boki są oklejane odpowiednimi laminatami, które są w kolorze płyty MDF. Po tym zabiegu posiadamy już gotowy element, który można użyć do wykonania gotowych mebli. Trzeba pamiętać, że proces obróbki CNC jest kluczowym etapem, który zaważy na jakości przyszłych mebli. Jakiekolwiek zarysowania płyty meblowej w następnych etapach będzie trudno zamaskować. Dlatego tak kluczowe jest wybranie rzetelnej firmy, która posiada wysokiej jakości sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy kierować się jedynie najniższym kosztem usługi. Na rynku są dostępne różnego rodzaju maszyny, które różnią się jakością oferowanej obróbki CNC. Te z niższej półki cenowej maszyny nie są wstanie zrobić dokładnych otworów lub skomplikowanych kształtów. Efektem tego sprzedawane przez naszą firmę meble będą o wiele niższej jakości. Również brak możliwości wykonania skomplikowanych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z innymi wykonawcami.

Wróć do „Rozmawiamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość